HDWM-22-59-L-S-374-SM
Part Number:
HDWM-22-59-L-S-374-SM
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.839" (21.311mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)