HDWM-20-57-G-S-439-SM
Part Number:
HDWM-20-57-G-S-439-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.819" (20.803mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.439" (11.151mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)