HDWM-20-58-G-D-400-SM-LC
Part Number:
HDWM-20-58-G-D-400-SM-LC
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.835" (21.209mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Number of Positions :
40
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)