DWM-50-60-G-S-214-004
Part Number:
DWM-50-60-G-S-214-004
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.491" (12.471mm)
Length - Stack Height :
0.214" (5.436mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)