HDWM-20-59-G-D-508-SM
Part Number:
HDWM-20-59-G-D-508-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.973" (24.714mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.508" (12.903mm)
Number of Positions :
40
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)