DWM-50-61-G-D-929-098
Part Number:
DWM-50-61-G-D-929-098
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.001" (0.025mm)
Length - Stack Height :
0.929" (23.600mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)