DW-48-14-F-S-1145
Part Number:
DW-48-14-F-S-1145
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
1.145" (29.083mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
48
Pitch :
0.100" (2.54mm)