HDWM-10-59-G-D-350-SM-A
Part Number:
HDWM-10-59-G-D-350-SM-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.815" (20.700mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)