HDWM-05-59-L-D-455-SM-LC
Part Number:
HDWM-05-59-L-D-455-SM-LC
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.920" (23.368mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)