HDWM-10-59-S-D-436-SM
Part Number:
HDWM-10-59-S-D-436-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.901" (22.885mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.436" (11.074mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)