HDWM-08-56-G-D-434-SM-A
Part Number:
HDWM-08-56-G-D-434-SM-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.789" (20.041mm)
Length - Post (Mating) :
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height :
0.434" (11.024mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)