HDWM-11-57-G-D-425-SM
Part Number:
HDWM-11-57-G-D-425-SM
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.805" (20.447mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)