HDWM-11-57-L-D-346-SM
Part Number:
HDWM-11-57-L-D-346-SM
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.726" (18.440mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.346" (8.788mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)