HDWM-25-54-S-D-394-SM-A
Part Number:
HDWM-25-54-S-D-394-SM-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.679" (17.247mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)