HDWM-25-55-S-D-475-SM-A
Part Number:
HDWM-25-55-S-D-475-SM-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.815" (20.700mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.475" (12.065mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)