HDWM-12-58-G-S-409-SM
Part Number:
HDWM-12-58-G-S-409-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.844" (21.438mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.409" (10.389mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)