HDWM-15-59-S-D-470-SM-A-P
Part Number:
HDWM-15-59-S-D-470-SM-A-P
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.935" (23.749mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)