HDWM-15-59-S-D-547-SM
Part Number:
HDWM-15-59-S-D-547-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.012" (25.705mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.547" (13.894mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)