DWM-26-53-G-S-347-001
Part Number:
DWM-26-53-G-S-347-001
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.505" (12.827mm)
Length - Post (Mating) :
0.038" (0.965mm)
Length - Stack Height :
0.347" (8.814mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)