EW-41-12-F-S-600
Part Number:
EW-41-12-F-S-600
Description:
CONN HDR 41POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
41
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)