EW-42-09-F-T-265
Part Number:
EW-42-09-F-T-265
Description:
CONN HDR 126POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.265" (6.731mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
126
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)