HDWM-50-57-G-S-634
Part Number:
HDWM-50-57-G-S-634
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
0.634" (16.104mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)