EW-12-19-F-D-916
Part Number:
EW-12-19-F-D-916
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.916" (23.266mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)