EW-12-09-F-D-389
Part Number:
EW-12-09-F-D-389
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.011" (0.279mm)
Length - Stack Height :
0.389" (9.881mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)