FW-04-05-F-D-367-158-A
Part Number:
FW-04-05-F-D-367-158-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.525" (13.335mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.367" (9.322mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)