FW-04-01-F-D-236-065
Part Number:
FW-04-01-F-D-236-065
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.346" (8.788mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)