EW-21-14-F-D-1081
Part Number:
EW-21-14-F-D-1081
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.019" (0.483mm)
Length - Stack Height :
1.081" (27.457mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
42
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)