HDWM-35-59-G-D-485-SM-A
Part Number:
HDWM-35-59-G-D-485-SM-A
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.950" (24.130mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.485" (12.319mm)
Number of Positions :
70
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)