EW-09-14-F-T-450
Part Number:
EW-09-14-F-T-450
Description:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.650" (16.510mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
27
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)