FW-05-01-F-D-564-169
Part Number:
FW-05-01-F-D-564-169
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.778" (19.761mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.564" (14.326mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)