FW-05-01-F-D-594-100
Part Number:
FW-05-01-F-D-594-100
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.739" (18.771mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.594" (15.088mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)