HDWM-07-54-S-D-292-SM
Part Number:
HDWM-07-54-S-D-292-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.577" (14.656mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.292" (7.417mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)