FW-03-01-G-D-536-075
Part Number:
FW-03-01-G-D-536-075
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.656" (16.662mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.536" (13.614mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)