FW-06-02-F-D-578-065
Part Number:
FW-06-02-F-D-578-065
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.718" (18.237mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.578" (14.681mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)