FW-03-02-G-D-562-125
Part Number:
FW-03-02-G-D-562-125
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.762" (19.355mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.562" (14.275mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)