EW-25-20-F-D-289
Part Number:
EW-25-20-F-D-289
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.511" (12.979mm)
Length - Stack Height :
0.289" (7.341mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)