FW-04-03-F-D-305-079
Part Number:
FW-04-03-F-D-305-079
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.384" (9.754mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)