FW-07-01-F-D-219-081
Part Number:
FW-07-01-F-D-219-081
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.345" (8.763mm)
Length - Post (Mating) :
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height :
0.219" (5.563mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)