FW-07-01-L-D-084-160
Part Number:
FW-07-01-L-D-084-160
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.289" (7.341mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.084" (2.134mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)