FW-06-03-L-D-090-075
Part Number:
FW-06-03-L-D-090-075
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.165" (4.191mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)