FW-08-01-F-D-239-116
Part Number:
FW-08-01-F-D-239-116
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height :
0.239" (6.071mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)