FW-05-03-F-D-149-138
Part Number:
FW-05-03-F-D-149-138
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.287" (7.290mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.149" (3.785mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)