FW-05-02-F-D-659-065
Part Number:
FW-05-02-F-D-659-065
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.799" (20.295mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.659" (16.739mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)