FW-08-01-F-D-461-118
Part Number:
FW-08-01-F-D-461-118
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.624" (15.850mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.461" (11.709mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)