FW-03-03-L-D-249-130-A
Part Number:
FW-03-03-L-D-249-130-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.379" (9.627mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.249" (6.325mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)