FW-08-05-G-D-346-197-P
Part Number:
FW-08-05-G-D-346-197-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.543" (13.792mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.346" (8.788mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)