FW-08-05-G-D-352-172-A-P
Part Number:
FW-08-05-G-D-352-172-A-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.524" (13.310mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.352" (8.941mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)