FW-05-05-F-D-367-160
Part Number:
FW-05-05-F-D-367-160
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.527" (13.386mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.367" (9.322mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)