FW-04-04-F-D-340-211
Part Number:
FW-04-04-F-D-340-211
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.641" (16.281mm)
Length - Post (Mating) :
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)