FW-07-03-L-D-222-065-A
Part Number:
FW-07-03-L-D-222-065-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.287" (7.290mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.222" (5.638mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)